DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

O nás

O nás

Amy je náš první pes, kterého jsme vlastně vůbec nechtěli.  S přáním pořídit si psa přišla naše dcera: dlouho nás přemlouvala a slibovala, že se bude vzorně starat. Abychom její vůli vyzkoušeli (doufajíc že neuspěje) jsme domluvili venčení Dulinky - zlatého retrievera od kamarádů z ulice. Petra ale půl roku pravidelně každé ráno před odchodem do školy Dulču venčila a nám nezbylo než svůj slib dodržet a k desátým narozeninám jí darovat Psa.

S rozhodnutím museli souhlasit všichni členové rodiny: 2 další synové sice nejsou takoví milovníci psů jako Petra, ale souhlasili s tím, že budou vypomáhat s venčením v případě, že nebude nikdo jiný moci. Potom jsme začali řešit, jaká rasa by byla pro nás – začínající pejskaře bez zkušeností – nejvhodnější. Na seznamu potenciálních psů se objevil mimo jiné i  jack russel terier, labrador, border kolie, ohař…  Manžel ale měl od dětství vštěpovanou nedůvěru ke všem psům a flat coated retriever kterého chovala 12 let má sestra byl jediným psem, kterého se nebál, volba byla nakonec jasná.

Pokud bychom měli zrekapitulovat pro/proti rozhodnutí pořídit si 6. člena rodiny, rozhodně klady převládají. Samozřejmě, přidali jsme si práci a starosti navíc: při plánování dovolených a víkendových pobytů se musí řešit co s Amy (naštěstí ale máme kamarády kteří se nám o ni starali když jsme jeli na 3 týdny do Anglie a na ostatní pobyty ji bereme s sebou), venčit je třeba každý den a Amy je jedno, jestli se nám chce z postele nebo ne… Ale na druhou stranu zážitky a radost ze společně prožitých okamžiků za to rozhodně stojí!